0 produkty
0,00 Eur
košík
 
 
Včelia materská kašička od narodenia
Včelia materská kašička sa nám zíde už od narodenia

Podľa viacerých lekárskych názorov a skúseností podporuje včelia materská kašička správny vývoj detí. S jej dávkovaním môžeme začať už od 1 roka dieťaťa, čím zabezpečíme, že bude naše dieťa odolné voči detským chorobám a taktiež znížime riziko vytvorenia rôznych porúch pri vývoji. Deti môžu užívať včeliu materskú kašičku od 1 roku pretože až po tomto veku je ich telo vyspelé natoľko aby vedelo spracovať včelárske produkty. Ak sa pri jeho užívaní neprejaví alergická reakcia, môžeme použiť včeliu materskú kašičku na posilnenie imunity našich detí.

Prevencia pred chrípkovým obdobím

Tým, že včelia materská kašička podporuje a posilňuje prirodzenú obranyschopnosť nášho organizmu, je ideálnym doplnkom výživy aj pre tých najmenších. V predškolskom veku totiž pomáha detskému organizmu čeliť chrípke a rôznym druhom vírusovým a bakteriálnym ochoreniam. Niektoré zložky včelej materskej kašičky majú aj fungicídny účinok a posilňujú biele krvinky, ktoré bojujú so zárodkami chorôb v našom organizme. Pozitívom je aj to, že užívaním včelej materskej kašičky sa deti nielen rýchlejšie vyliečia z chorôb, ale po vyliečení budú viac odolné voči chorobám.

Pri príznakoch nedostatku živín

Vďaka bohatému obsahu živín a nespočetnému množstvu látok, ktoré sú pre správnu funkciu ľudského organizmu nevyhnutné je včelia materská kašička práve tým produktom, ktorý je ideálny aj pre deti, najmä keď sa u nich prejavujú príznaky nedostatku živín. U detí je dôvodom nedostatku živín najmä ich nechuť do jedla alebo zlé stravovacie zvyky. Práve v takýchto prípadoch sa oplatí použiť tento prírodný doplnok výživy na posilnenie organizmu. Podľa lekárskych výskumov sa práve vďaka včelej materskej kašičke podarilo zvýšiť telesnú hmotnosť podvyživených detí a to už po pár dňoch užívania. Medzi priaznivé účinky včelej materskej kašičky patrí tiež zrýchlenie metabolizmu a znormalizovanie funkcie nervovej sústavy.

Sladká včelia materská kašička

Tým, že je konzistencia a chuť včelej materskej kašičky nezvyčajná a nedá sa prirovnať ku žiadnej inej potravine, môže spôsobiť zo začiatku ťažkosti pri jej užívaní. V takomto prípade sa oplatí včeliu materskú kašičku zmiešať s medom a tak podávať deťom. Je dôležité, aby sa rozplynula v ústach, preto povieme deťom aby ju cmúľali. O spôsobe a pomere zmiešania včelej materskej kašičky s medom ste sa už mohli dočítať v našom predošlom článku. Dennú dávku včelej materskej kašičky pre dieťa prispôsobme ku jeho telesnej hmotnosti, väčšinou sa však deťom podáva štvrtina až polovice z dávky pre dospelých. Ak máte akékoľvek otázky ohľadom dávkovania včelej materskej kašičky, kliknite na „použitie a dávkovanie včelej materskej kašičky" na hlavnej stránke alebo nás kontaktujte na nasledovnej e-mailovej adrese: info@vceliamaterskakasicka.sk

 
Frissítse böngészőjét! Download